Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog
11 mai 2015 1 11 /05 /mai /2015 09:31
Medyatekte Mayıs Ayı Kitabı: 'Konstantiniyye Oteli'

MEDYATEKTE MAYIS AYI KİTABI

Mayıs ayında, Türk Edebiyatının keyifle okunan yazarından olan Zülfü Livaneli'nin İstanbul’un çoksesliliğini ve tarihini anlattığı yeni romanı Konstantiniyye Oteli isimli, dumanı üzerinde yeni çıkan romanını sizlere takdim ediyoruz.

Kitabınızı en yakın medyateğinizden ödünç alabilirsiniz.

Zülfü Livaneli, zengin bir insan panoramasıyla İstanbul’un derinliklerine inerken şehrin büyülü, ama bir o kadar da acımasız atmosferiyle buluşturduğu okuru sıra dışı yolculuğa çıkarıyor.

2014 yılı Aralık ayının son günleri… Yedi yıldızlı Konstantiniyye Oteli’nin açılış günü ve erken bir yılbaşı kutlaması… İstanbul’un seçkin, kalburüstü simaları, Sultanahmet’teki eski Bizans sarayının kalıntıları üzerine yapılan otelde bir araya geliyor. Aralarında kimler yok ki? Politikacılar, belediye başkanları, Amerikan büyükelçisi, Fener Rum patriği, ünlü gazeteciler, gazete patronları, televizyon “yıldızlar”ı, eski ve yeni zenginler, büyük işadamları…

İstanbul’un yüzlerce yıldır yeraltında yatan ölüleri de davete çağrılmadıkları halde arzı endam etmekte sakınca görmeyip bu cümbüşe dahil oluyorlar.
Ve elbette, bir otelin olmazsa olmaz çalışanları, garsonları, komileri, güvenlik görevlileri…

Velhasıl Konstantiniyye Oteli, aslında binlerce yıllık koskoca bir şehir olarak çıkıyor karşımıza. Değişen, dönüşen, ama barındırdığı şiddet nedense aynı kalan bir şehir…

Tanıtım bülteninden...

8 Mayıs Cuma gecesi okulumuzda yapılan 'Yaşar Kemal'in Ardından' isimli edebiyat sempozyumu'na konuşmacı olarak katılan Zülfü Livaneli, yeni kitabını lisemizin medyateği için imzalamıştır.

Medyatekte Mayıs Ayı Kitabı: 'Konstantiniyye Oteli'

Partager cet article

Repost 0
Published by grignotte-livres.over-blog.com
commenter cet article

commentaires

Le Grignotte Livres

  • : Le blog de Grignotte-livres
  • Le blog de Grignotte-livres
  • : Le blog du Grignotte-livres est celui de documentalistes cachés dans un lycée francophone d'Istanbul...
  • Contact

Recherche

Les Grignottes Liens